Tóth Sándor a Petőfi Népe nyugalmazott fotósa, fotó-rovatvezetője, képszerkesztője 1935-ben Tiszakécskén született. Eredetileg vegyésznek készült és a fényképezésre sokáig csak hobbiként gondolt, bár a fotózásba szinte beleszületett, mivel a nagynénje mellett, aki Tiszakécske jónevű fényképésze volt szinte észrevétlenül tanulta meg a fotográfus szakma minden fortélyát. Katonaéveit Kecskeméten töltötte, ekkor már fel-felkérték események megörökítésére. 1957-es leszerelése után spontán döntött úgy, hogy leteszi a fotós szakvizsgát, ami meghatározó lett életében. 22 évesen a kecskeméti Ofotért laborvezetője lett, néhány év múlva a Petőfi Népe főállású fotósa, ahonnan 1993-ban vonult nyugdíjba.
A hírős város életét, a fel évszázadon át örökítette meg. Művészi igényű fényképein életre kelnek Kecskemét régi és folyton változó arcai. Egy fél század életképei: portrék, ritka pillanatok, egykori öregekkel és fiatalokkal, ballonkabátos, kontyos szépasszonyokkal, pattanásos, iskolaköpenyes kamaszokkal, orosz katonákkal, melósokkal, lekerekített hátú, régi Ikaruszokkal, öreg utcákkal, házakkal, kapualjakkal.
Kecskemétről és Bács-Kiskun megyéről készített fényképeit számos kiállításon, és albumban mutatta be. Kecskemét város múltját megörökítő fotóalbuma is megjelent. Fél évszázados tevékenysége alatt több ezernyi fotót készített, melyeken az elmúlt történelmi korszak, a város és a vidék megörökített, pótolhatatlan pillanatai szerepelnek. Munkásságát 2010-ben Bács- Kiskun Megye Művészeti Díjával ismerték el, 2012-ben Kecskemét Város Önkormányzata díszoklevéllel jutalmazta.
Képeiből 2500 darabot a Katona József Könyvtárnak adott át 2020-ban. A könyvtár folyamatosan digitalizálja és a Digitális világunkban teszi közkinccsé.