Laczy Sándor 1863. május 1-én született Kecskeméten. Elhunyt 1917. január 22.-én Kecskeméten.
Édesapja Laczy Sándor tímár mester, édesanyja Sulcz lídia. Az iskolai évek után az iparos mesterséget Hankóvszky Ignácnál sajátította el. A segéd éveket Cegléden, Hódmezővásárhelyen, Szegeden, Kolozsváron, Nagyszebenben, Brassóban, Marosvásárhelyen, Budapesten, Bécsben töltötte. 10 év után hazajött Kecskemétre. 1888-ban önálló mester lett. 1885-ben és 1896-ban kiállítási díjat nyert Budapesten. 1901.-ik évi kiállításon aranyérmes lett.
Főbb munkái Kecskeméten voltak:
Ő készítette az Osztrák – Magyar Bank palotájának épület munkáját és a bank belső berendezését.
A kecskeméti Leszámítoló és Pénzváltó Bank palotájának épületmunkáját és összes berendezését.
A római katolikus egyház Kossuth téri palotájának épület munkáját.
A kecskeméti Zsidó Hitközösség bérháza és iskolája, az Állami Gyermekmenhely épületmunkáját és belső berendezését, a lovassági Rudolf laktanya kibővítésével járó összes munkákat, a Sörház laktanya átalakításának összes munkáit, a királyi Törvényház összes belső berendezését.
Ő készítette a kecskeméti, nagykőrösi, kiskunfélegyházi, hódmezővásárhelyi telefonközpontok belső berendezését; a Kecskeméti Jogakadémia bővítésének asztalos munkáit, a Széchenyi téri Iparos otthon asztalos munkáit, az összes pusztai népiskolák, a fülöpszállási városi és állami iskolák összes berendezését; a kecskeméti városi székházban ( Városháza) elhelyezett levéltár belső berendezését amely a nemében páratlanul álló mestermű.
A Magyar Általános Hitelbank kecskeméti fiókja, a kecskeméti Művésztelep, a református Újkollégium, a kecskeméti Reáliskola, az evangélikus egyház Szabadság téri új palotája, Kecskeméti Kereskedelmi Iparhitel intézet és Népbank palotája összes berendezéseit.