A Montázsmagazin című kulturális és életmód magazint 2012. február elsején indította el Weninger Endréné családi vállalkozásként. A szerkesztőség később kecskeméti és budapesti munkatársakkal egészült ki, a magazin Íróklubjának vezetője, Orosz Margit költőnő pedig Bánhorvátiból küldi alkotásait, interjúit. A szerkesztőség munkatársai részben újságírói, részben magyar szakos egyetemi tanári végzettséggel rendelkeznek.
A magazin szlogenje „Sokszínű, érdekes, értékes”, mely hűen tükrözi azt a célt és látásmódot, melyet ez a rendszeresen megjelenő kiadvány közvetíteni kíván az olvasók számára. Kezdettől fogva érezhető az a törekvés, hogy pozitív életszemléletű írásaikban maradandó értékeket, követendő példákat mutassanak fel.
Cikkeikben kecskeméti, országos és külföldi vonatkozású kulturális hírekről, eseményekről számolnak be, programokat ajánlanak, interjúkat készítenek. Témáikat színesítik az életmódra (egészség, wellness, bőrápolás, divat, gasztronómia) vonatkozó írások, a történelmi évfordulókról és neves történelmi szereplőkről való megemlékezések, valamint az utazási beszámolók.
Az eltelt 12 év alatt több irodalmi és képzőművészeti pályázatot is kiírtak. Hat szépirodalmi és képzőművészeti antológiát jelentettek meg. Ehhez kapcsolódóan antológiabemutatókat tartottak, és minden évben zenés irodalmi műsorral ünnepelték meg a Montázsmagazin aktuális születésnapját. Rendezvényeikre az ország legkülönbözőbb pontjairól érkeztek a magazin által kiadott antológiákban publikáló művészek, jelentős és összetartó közösséget létrehozva.
Éveken keresztül - 2015 és 2019 között - havonta egyszer Montázs-esteket rendeztek a kecskeméti olvasóknak és az érdeklődőknek a Katona József Könyvtárban, melyekre egy-egy művészeti ágban, szakmában, tudományágban több generáción keresztül kiemelkedő eredményeket felmutató családokat hívtak meg. Az ismeretterjesztő beszélgetéseken túl itt szintén lehetőség adódott arra, hogy az olvasók személyesen is találkozhassanak a szerkesztőséggel, előadókkal és egymással, tovább erősítve a magazin közösségépítő szerepét. Ennek a szép tevékenységnek sajnálatosan a Covid – járvány vetett véget.
A magazin aktívan részt vesz a város kulturális életében olyan módon is, hogy folyamatos és naprakész tájékoztatást nyújt a legfontosabb kecskeméti eseményekről, sajtótájékoztatókon elhangzottakról, tudósítanak többek között a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház, a Katona József Könyvtár, a Hírös Agóra, a múzeumok és minden más intézmény programjairól, aktuális híreiről.
Az alapító Weninger Endréné magyar szakos tanárként rendszeres felkérést kap mint zsűritag a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület pályázatainak bírálatára. A nyertes pályaművek – egy rövid bemutatkozással együtt – megjelenési lehetőséget kapnak a Montázsmagazin oldalain. Jelenleg a Szerelemre ítélve című novellapályázat hat kiemelkedő novelláját közli a magazin, a szerzőket is bemutatva. A díjazottak könyvajándékot is kaptak, ahogy a magazin azt más pályázatok díjátadóján is teszi.
A szerkesztőség kapcsolatban áll a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesületével (Bácsvakok), és az ő tevékenységüket segítik többek között az általuk kiírt novellapályázatban zsűritagként való részvétellel és a nyertes pályaműveik bemutatásával. Mind a 32 résztvevőt megajándékozták egy-egy kötetükkel.
A Montázsmagazin kezdetektől fogva saját erőforrásból működött, sem szponzor, sem más anyagi támogatás nem állt rendelkezésükre. Ezért nem volt lehetőségük honoráriumot fizetni munkatársaiknak, mindannyian elkötelezettségből, elhivatottságból vesznek részt az újságírói és szerkesztői munkában. Ez azonban nem megy a minőség rovására.
A magazin mellett a vállalkozás rendelkezik egy saját könyvkiadóval is. A Wing Kiadó nemcsak Weninger Endre és Weninger Erzsébet (Weninger Endréné) könyveit adta ki (Híres magyar nők, Magyar miniszterelnökök, Kölyökkorom kalandjai, Easy English Grammar). Számos verses- és novelláskötet gondozására is kaptak felkérést, azonban a könyvkiadás magas költségei miatt csak magánkiadásban tudják megvalósítani a megbízásokat.
A magazin kapcsolatot tart több országosan ismert irodalmi körrel, így 10 év óta kölcsönösen és személyesen is részt vesznek az óbudai Krúdy Gyula Irodalmi Kör tagjaival egymás rendezvényein, interjúkat készítenek velük, népszerűsítik velük és általuk az irodalmat és a képzőművészetet. Nemrégiben irodalmi alkotótábort is tartottak Kecskeméten, ahol szintén sok művésszel volt alkalom a személyes találkozásra.