1955-ben Kecskeméten született, majd 1978-ban Szegeden rajz-földrajz szakos tanárként diplomázott. A Kecskeméti Katona József Gimnáziumban rajzot és művészettörténetet tanít, már 25 éve. Kimagasló művészetpedagógiai munkássága eredményeként tanítványai rendszeresen az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny legjobbjai között szerepelnek. Tanítványait kiváló érzékkel vonja be az alkotófolyamatba, a közös gondolkodásba, melynek során játékos felszabadultsággal ismerkednek meg a képalkotás folyamatával és a vizuális nyelv kifejező eszközeivel. Közülük többen a művészi pályát választották, de akad közöttük, tanár, művészettörténész, építészmérnök, sőt még egyiptológus is. Alkotóként a Tokaji és Tájai Művésztelepek gyakori résztvevője.
Szolláth Katalin igényes, olykor filozofikus alkotói munkássága, egyedi és sokszorozott grafikai művei, melyek gyakran irodalmi, máskor művészettörténeti, vagy kultúrtörténeti indíttatásúak határozott alkotói egyéniséget jelenítenek meg. Nem a változó világ mulandó arca foglalkoztatja, hanem a látvány mögött rejtőzködő lényegi struktúrákat felmutatva kutatja a teremtett világ belső rendjét, a tér és az idő kapcsolatát. Otthonosan mozog a szitanyomás, a rézkarc és az egyedi grafika világában. Kevés színt alkalmazó, szikár, erősen stilizált, az absztrakció felé hajló művei a város kortárs képzőművészetének fontos színfoltját képezik. Visszatérő motívumai a csigavonal, a labirintus, a fa vagy a kereszt. A költészethez való vonzódását jelzi, hogy több verseskötetet is illusztrált.
A 80-as évek derekától rendszeresen szerepel helyi, megyei és országos és külföldi tárlatokon, ahol műveit több díjjal jutalmazták.
Díjai:
Kortárs Költészet és Grafika, Kecskemét, 1997.
„Artium” Bács-Kiskun megyei tárlat, 2000.
Pedagógus képzőművészek országos tárlatának díja, 2003., 2005., 2007., 2012., Szentesi Galéria
Tagja a Kecskeméti Képzőművészek Közösségének és a Műhely Művészeti Egyesületnek.