A Lakó Sándor Kamarazenekar 2004-ben alakult a kecskeméti M. Bodon Pál Zeneiskola volt növendékeiből, az alapító tagok már a Műszaki Főiskola Kamarazenekarában is együtt zenéltek a 70-es években, melynek évtizedeken át haláláig Lakó Sándor volt a vezetője.
A zenekar tevékenységével igyekszik folytatni névadója azon törekvését, mely szerint lehetőséget kell biztosítani a muzsikáláshoz azoknak is, akik zeneiskolai tanulmányaik után nem a zenei pályát választják fő hivatásként. Ennek megfelelően a zenekar tagjai főállású munka vagy tanulmányok mellett zenélnek, az aktív tagok száma 18.
Az újjáalakult zenekar munkáját művészeti vezetőként Palotás József, az M. Bodon Pál Zeneiskola volt igazgatója indította el, majd 2008-tól ezt a feladatot aktív közreműködőként Róbert Gábor, a Kecskeméti Tanítóképző Főiskola nyugalmazott tanára vette át. Mindketten kollégái, zenésztársai voltak Lakó Sándornak.
2012 őszén a zenekar meghívást kapott Németországba. A németországi koncertre a felkészítő munkát Gyalus Erika irányította, akit a megkezdett munka folytatásaként 2013-tól művészeti vezetővé választott a zenekar.
Az együttes a nagy klasszikusok darabjai mellett különös gondot fordít a magyar zeneszerzők műveinek ápolására, bemutatására. A hagyománnyá váló adventi és húsvéti koncertsorozatokat a keresztény felekezetek és egyházi szervezetek, valamint az iskolák egyaránt örömmel fogadják.
Szakmai céljaik között szerepel a repertoár szisztematikus bővítése, taglétszámuk építése, a zeneiskolai növendékek felkarolása, valamint kapcsolatépítés hasonló céllal működő belföldi és külföldi együttesekkel.
A zenekar céljai, tevékenységi köre:
Youtube videó: A. Vivaldi: Gloria D-dúr RV589